Reklama

Auto szkoła łódź. Profesjonalne usługi z zakresu nauki jazdy. Auto szkoła łódź - w auto szkole expert to przyjemna i efektywna nauka jazdy.
Dentysta - łódź. Zapraszamy od naszego gabinetu stomatologicznego. Dentysta - łódź - profesjonalne usługi: protetyka, profilaktyka, wybielanie zębów, wizyty kontrolne.

"wskażnik inflacji gus"W ostatnim czasie diametralnej zmianie uległ sposób pisania tekstów pojawiających się zarówno w prasie drukowanej jak i na stronach internetowych. Głównie w tym drugim podstawowym dla wielu z nas źródle informacji miejsce długich oraz ciekawych artykułów zajęły krótkie teksty zawierające "suche" fakty i pozbawione zazwyczaj opinii autora jak i jakiegokolwiek jego komentarza. Oczywistą rzeczą jest to, że świat pędzi do przodu i my żyjemy coraz intensywniej a tym samym brakuje nam czasu na czytanie dłuższych tekstów nie mówiąc już o samych książkach. Zważywszy na brak czasu wybieramy krótkie, zwięzłe oraz oszczędne w słowach artykuły, albowiem chcemy w mgnieniu oka uzyskać informację na określony temat. Współcześnie coraz częściej nie zastanawiamy się nawet czy konkretny artykuł jest zgodny z prawdą, informacje z pism lub internetu uznajemy z góry za sprawdzone oraz prawdziwe. Także prasa, telewizja czy internet "wyczuły" trend, iż widz lub czytelnik oczekuje szybkiej i zwięzłej informacji, którą powinien dostać podaną jak na dłoni. Niemniej jednak w tym całym zmieniającym się sposobie przekazu informacji rzuca się w oczy nie lakoniczność {informacji ale przede wszystkim błędy stylistyczne.

Sporo tekstów dostępnym w internecie nie powinno zostać w ogóle opublikowanych a co niestety ma to miejsce. Tutaj chciałabym napomknąć o jednym artykule, który znalazłam pod adresem . Kilka dni temu szukałam informacji, początkowo w prasie drukowanej a później w sieci odnośnie . Przypadkiem trafiłam na interesujący artykuł. Zaintrygował mnie przede wszystkim jego opis

... ...

, który nie pozostawał złudzeń że artykuł jest ciekawy oraz wart poświecenia czasu na jego przeczytanie. Także tytuł, który brzmiał mniej więcej tak: wydawał się nurtujący oraz przykuł mój wzrok. Tekst moim zdaniem był doskonały, zarówno pod względem stylistycznym jak i merytorycznym. Temat został wyczerpany i skrupulatnie zaprezentowany, a końcowe opinie autora doskonale dopełniały całość. Po lekturze tego artykułu zobaczyłam, żee są jeszcze ludzie, którzy wkładają serce w pisanie. Świetna robota. Pozostałe strony na których znajdują się równie ciekawe artykuły o wspomnianej tematyce zamieszczam pod tekstem.